Skip to content

Search results for “masques naturels”

Products

Original price €19.99
Original price €19.99 - Original price €19.99
Original price €19.99
Current price €15.99
€15.99 - €15.99
Current price €15.99
250.0g | €63.96 / kg

Distilled Atriplex Halimus 250ml – El Qtaf Sea Orache

Only 1 left!

Natural synergy: Composed of Atriplex Halimus (sea orache) and Plate El Daghmous, two plants with complementary benefits. Moroccan origin: D...

View full details
Original price €19.99
Original price €19.99 - Original price €19.99
Original price €19.99
Current price €15.99
€15.99 - €15.99
Current price €15.99
250.0g | €63.96 / kg
Save 20% Save %
Original price €3.99 - Original price €3.99
Original price
€3.99
€3.99 - €3.99
Current price €3.99

Organic Prickly Pear Oil Soap 70g

Only 4 left!

✅ Precious Ingredient: Enriched with prickly pear oil, known for its natural anti-ageing and regenerating properties. ✅ Nourishing Care: Deeply h...

View full details
Original price €3.99 - Original price €3.99
Original price
€3.99
€3.99 - €3.99
Current price €3.99
Original price €2.64 - Original price €7.62
Original price
€2.64 - €7.62
€2.64 - €7.62
Current price €2.64

Fennel Seeds – 50g, 100g or 200g | Premium Quality, Rich in Antioxidants

in stock

Original price €2.64 - Original price €7.62
Original price
€2.64 - €7.62
€2.64 - €7.62
Current price €2.64
Original price €3.99 - Original price €3.99
Original price
€3.99
€3.99 - €3.99
Current price €3.99

Herbo Green tea 24 bags

In stock

✔ Quality blend of herbs and green tea✔ Promotes relaxation and reduces stress✔ Supports digestion and intestinal well-being✔ Rich in natural antio...

View full details
Original price €3.99 - Original price €3.99
Original price
€3.99
€3.99 - €3.99
Current price €3.99
Original price €7.67 - Original price €7.67
Original price
€7.67
€7.67 - €7.67
Current price €7.67

Moroccan Rose Water 250ml in a Glass Jar

Only 2 left!

✅ Moroccan Authenticity: High-quality Moroccan rose water, capturing the pure essence of Moroccan roses for an authentic experience. ✅ Elegant Glas...

View full details
Original price €7.67 - Original price €7.67
Original price
€7.67
€7.67 - €7.67
Current price €7.67
Original price €16.99 - Original price €16.99
Original price
€16.99
€16.99 - €16.99
Current price €16.99

Sahraouiya Lahssa 250g Lhassa

In stock

Deliciously Nutritious: Discover our Lhasa Sahrawiya weight gain blend from Morocco, an exquisite fusion of flavors and nutrients. Dried fruits, su...

View full details
Original price €16.99 - Original price €16.99
Original price
€16.99
€16.99 - €16.99
Current price €16.99
Original price €19.99
Original price €19.99 - Original price €19.99
Original price €19.99
Current price €9.99
€9.99 - €9.99
Current price €9.99
50.0g | €199.80 / kg

Shaikhah Bakhoor Incense 50g

Only 2 left!

🌹 Agarwood, jasmine and rose flowers, creating a refined floral fragrance.🌿 Natural composition and premium quality for an exceptional sensory exp...

View full details
Original price €19.99
Original price €19.99 - Original price €19.99
Original price €19.99
Current price €9.99
€9.99 - €9.99
Current price €9.99
50.0g | €199.80 / kg
Save 50% Save %
Original price €49.99 - Original price €49.99
Original price €49.99
€49.99
€49.99 - €49.99
Current price €49.99

Fenugreek Glute Pack – Glute Volumizing Pack

Only 2 left!

💫 Glute Volumizer Pack Discover the Glute Volumizer Pack, a comprehensive solution for naturally increasing the size, firmness, and ...

View full details
Original price €49.99 - Original price €49.99
Original price €49.99
€49.99
€49.99 - €49.99
Current price €49.99
Original price €9.99 - Original price €25.99
Original price
€9.99 - €25.99
€9.99 - €25.99
Current price €9.99

Melha Haya Incense – Natural Melh Soukhri – Cleansing & Protection (ملحة حية)

in stock

Melha Haya Incense – Melh Soukhri (ملحة حية) Discover Melha Haya, also known as Melh Soukhri, a natural mineral product used in ...

View full details
Original price €9.99 - Original price €25.99
Original price
€9.99 - €25.99
€9.99 - €25.99
Current price €9.99
Original price €6.99
Original price €6.99 - Original price €6.99
Original price €6.99
Current price €3.78
€3.78 - €3.78
Current price €3.78

Spearmint Essential Oil 10ml – digestive and tonic

In stock

🌿 Spearmint Essential Oil – 10ml Description Discover Spearmint Essential Oil, known for its fabulous scent evocative of chlorophyll chewin...

View full details
Original price €6.99
Original price €6.99 - Original price €6.99
Original price €6.99
Current price €3.78
€3.78 - €3.78
Current price €3.78
Save 46% Save %
Original price €4.99 - Original price €18.99
Original price
€4.99 - €18.99
€4.99 - €18.99
Current price €4.99

Green Saudi Maamoul Bakhoor – Fresh, Authentic Oriental Incense

in stock

Green Saudi Maamoul Bakhoor – Authentic Oriental Incense Discover Green Saudi Maamoul Bakhoor, a refined oriental incense renowne...

View full details
Original price €4.99 - Original price €18.99
Original price
€4.99 - €18.99
€4.99 - €18.99
Current price €4.99
Original price €4.33 - Original price €4.33
Original price
€4.33
€4.33 - €4.33
Current price €4.33

Aloe Vera Petroleum Jelly 120g – multi-purpose repair & protection

in stock

🌿 Aloe Vera & natural petroleum jelly Aloe Vera Vaseline: a versatile moisturizing and repairing treatment, formulated to deeply...

View full details
Original price €4.33 - Original price €4.33
Original price
€4.33
€4.33 - €4.33
Current price €4.33
Original price €8.99
Original price €8.99 - Original price €8.99
Original price €8.99
Current price €4.99
€4.99 - €4.99
Current price €4.99

Blue Nila Powder Soap 50g

In stock

Natural Brightening: Formulated with Nila for an even, luminous complexion. Anti-Dark Spot and Anti-Acne: Reduces dark spots, scars and blemis...

View full details
Original price €8.99
Original price €8.99 - Original price €8.99
Original price €8.99
Current price €4.99
€4.99 - €4.99
Current price €4.99
Save 44% Save %
Original price €3.35 - Original price €3.35
Original price
€3.35
€3.35 - €3.35
Current price €3.35

Rose Soap 70g

in stock

✅ Delicate Rose Fragrance: Enriched with rose essence, this soap leaves a soft, soothing floral fragrance on the skin. ✅ Natural Hydration: Formu...

View full details
Original price €3.35 - Original price €3.35
Original price
€3.35
€3.35 - €3.35
Current price €3.35
Original price €6.99 - Original price €6.99
Original price
€6.99
€6.99 - €6.99
Current price €6.99

Sana and Sanoute Constiherbe 80g

In stock

Description : Sana and Sanoute, also known as Constiherbe, are herbs with multiple health benefits. Sana & Sanoute Constiherbe 80g is a natural ...

View full details
Original price €6.99 - Original price €6.99
Original price
€6.99
€6.99 - €6.99
Current price €6.99
Original price €52.00
Original price €52.00 - Original price €52.00
Original price €52.00
Current price €39.99
€39.99 - €39.99
Current price €39.99
1000.0g | €39.99 / kg

Moroccan Black Jawi Aswad Incense 1kg

Only 2 left!

Natural resin extracted from the benzoin tree. Used to fragrance homes, mosques or shops. Moroccan origin, authentic quality. Benefits: Creates ...

View full details
Original price €52.00
Original price €52.00 - Original price €52.00
Original price €52.00
Current price €39.99
€39.99 - €39.99
Current price €39.99
1000.0g | €39.99 / kg
Save 23% Save %
Original price €4.99 - Original price €14.99
Original price €4.99 - Original price €14.99
Original price €4.99
€3.83 - €10.77
€3.83 - €10.77
Current price €3.83

Coriander Seeds 50g, 100g, 200g El kossbor

Only 1 left!

Coriander Seeds Description: Coriander Seeds 50g, 100g, 200g, Discover our premium quality Coriander Seeds available in three weight options: 50g, ...

View full details
Original price €4.99 - Original price €14.99
Original price €4.99 - Original price €14.99
Original price €4.99
€3.83 - €10.77
€3.83 - €10.77
Current price €3.83
Save up to 28% Save %
Original price €4.79 - Original price €4.79
Original price
€4.79
€4.79 - €4.79
Current price €4.79

Horsetail Hair Serum 60ml – strengthening & shine

Only 2 left!

🌿 Horsetail extract & vegetable micro-oils Horsetail Hair Serum: a protective and strengthening treatment that preserves the str...

View full details
Original price €4.79 - Original price €4.79
Original price
€4.79
€4.79 - €4.79
Current price €4.79
Original price €2.99 - Original price €7.99
Original price
€2.99 - €7.99
€2.99 - €7.99
Current price €2.99

Basil Seeds - Superfood for Health and Well-being

Only 5 left!

✅ Nutritious Superfood: Rich in fiber, protein, and omega-3s. ✅ Hydrating: Absorb water and form a gel, perfect for drinks. ✅ Versatile: Use in coo...

View full details
Original price €2.99 - Original price €7.99
Original price
€2.99 - €7.99
€2.99 - €7.99
Current price €2.99
Original price €3.99 - Original price €19.99
Original price
€3.99 - €19.99
€3.99 - €19.99
Current price €3.99

Moroccan Orange El Takch الطقش 50g / 100g / 200g – Traditional Incense

Only 3 left!

Moroccan El Takch Orange – Traditional Incense (50g / 100g / 200g) Discover Moroccan El Takch Orange (الطقش), an authentic traditional ...

View full details
Original price €3.99 - Original price €19.99
Original price
€3.99 - €19.99
€3.99 - €19.99
Current price €3.99
Original price €3.99 - Original price €19.99
Original price
€3.99 - €19.99
€3.99 - €19.99
Current price €3.99

Moroccan Red El Takch الطقش 50g / 100g / 200g – Traditional Incense

Only 4 left!

Moroccan El Takch – Traditional Incense (50g / 100g / 200g) Discover Moroccan El Takch (الطقش), an authentic traditional incense used f...

View full details
Original price €3.99 - Original price €19.99
Original price
€3.99 - €19.99
€3.99 - €19.99
Current price €3.99
Original price €4.79 - Original price €4.79
Original price
€4.79
€4.79 - €4.79
Current price €4.79

Calmo Tea 24 Bags – Relaxing & soothing caffeine-free infusion

In stock

🍵 Calmo Tea – 24 sachets Description Discover Calmo tea in sachets, an invitation to relaxation and tranquility. This delicate blend of soo...

View full details
Original price €4.79 - Original price €4.79
Original price
€4.79
€4.79 - €4.79
Current price €4.79
Original price €19.99 - Original price €19.99
Original price
€19.99
€19.99 - €19.99
Current price €19.99

Mahassin Cristal Bakhoor 40g – Soothing Oud, Musk & Sandalwood Incense

in stock

Bakhour Mahassin Cristal Incense 40g Discover Bakhour Mahassin Cristal, a refined incense composed of oud powder, musk, and sand...

View full details
Original price €19.99 - Original price €19.99
Original price
€19.99
€19.99 - €19.99
Current price €19.99
Original price €2.99 - Original price €19.99
Original price €2.99 - Original price €19.99
Original price €2.99
€1.79 - €13.99
€1.79 - €13.99
Current price €1.79

Ajwain Carom Seeds 50g, 100g, 200g

in stock

Key benefits ✓ Origin and quality: Ajowan (Ajwain) seeds sourced from India, selected for their purity and intense aroma. ✓ Culinary versatil...

View full details
Original price €2.99 - Original price €19.99
Original price €2.99 - Original price €19.99
Original price €2.99
€1.79 - €13.99
€1.79 - €13.99
Current price €1.79
Save up to 47% Save %
Sandales marocaines en cuir veritable - Yamiriam

Decouvrez Yamiriam - Sandales en cuir veritable & artisanat marocain

Fabrication artisanale au Maroc - Livraison France

Voir la boutique ->

Compare products

{"one"=>"Select 2 or 3 items to compare", "other"=>"{{ count }} of 3 items selected"}

Select first item to compare

Select second item to compare

Select third item to compare

Compare